دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400
Monday, May 17, 2021
 
جیمز پی کانن
مسعود صابری
35000 تومان | 240 ص
محاکمه سوسیالیسم سند رسمی یکی از مهمترین محاکمات سیاسی در تاریخ ایالات متحده است در آستانه‌ی جنگ دوم جهانی ...(روی عنوان کلیک کنید)
جیمز پی کانن
مسعود صابری
20000 تومان | 160 ص
جلد دوم کتاب محاکمه‌ی سوسیالیسم جدلی سیاسی در باره‌ی نحوه‌ی دفاع متهمین در دادگاه است. بخش اول حاوی انتقادی از کانن است. آنجا او ...(روی عنوان کلید کنید)
نویسنده: ولادیمیر ایلیچ لنین
مترجم: مسعود صابری
25000 تومان | 176 ص
نویسنده خود در این باره چنین می گوید: "اطمینان دارم که خواندن این کتاب کمک خواهد کرد تا اساس مساله ی اقتصادی، یعنی جوهر اقتصادی امپریالیسم را، درک کند." ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جک بارنز
مترجم: مسعود صابري
25000 تومان | 176 ص
"انقلاب پيروزمندي در ايالات متحده رخ خواهد داد، پيش از آنكه يك ضدانقلاب در كوبا پيروز شود." فيدل كاسترو، مارس 1961 ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جك بارنز
مترجم: مسعود صابري
12000تومان | 128 ص
تحول آن ها و تحول ما تحولات مشخص اقتصادي، سياسي و نظاميِ جهان، كه از بحران سرمايه‌داري ناشي مي‌شوند، در اين كتاب بررسي مي‌شود ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جک بارنز
مترجم: شهره ایزدی
10000 تومان | 64 ص
بر پایه شواهد عینی، جک بارنز در این اثر نقش و نگار جدیدی در مبارزات کارگران در ایالات متحده را، که در حال بافته شدن بود، تشریح می کند و می گوید که زحمتکشان ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: لئون تروتسكي
مترجم: مسعود صابري
51000 تومان | 360 ص
در اكتبر سال 1917 يكي از عميق‌ترين انقلاب‌هاي تاريخ در روسيه رخ داد. اما ظرف مدت ده سال پس از آن، يك ضدانقلاب سياسي را يك قشر صاحب امتياز در شوروي داشت تثبيت مي‌كرد. ژوزف استالين نماد آن قشر بود ...(روی عنوان کلیک کنید)
ویلما اسپین، اسلا دِلوس سانتوس، یولاندا فِرر
مترجمین: شهره ایزدی و سعیده شکرخدائیان
40000 تومان | 304 ص
"ما به‌ شجاعت و قابلیت ‌ زنان‌ باور داشتيم‌. مي‌دانستيم‌ كه‌ این چنين‌ رویکردی ‌ در آينده‌ واجد اهميت عظیمی‌ ...(روی عنوان کلیک کنید)
اِوِلین رید
مسعود صابری
15000 تومان | 72 ص
اثر: فارل دابز و جیمز پی کانن
مترجم: ایمان سلطانی‌نسب
25000 تومان | 96 ص
هفتاد سال پس از اینکه مارکس و انگلس مانیفست کمونیست را منتشر کردند، انقلاب اکتبر دولتی را به قدرت نشاند که کارگران را در تأسیس اولین حکومت کارگرانِ جهان رهبری کرد. ظهور این دولت کارگران، از جهات بین‌المللی موجب معرفی ابعاد کیفیِ تازه‌ای در نزاع طبقاتی گردید. (روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جورج نوواک
مترجم: مسعود صابری
12000تومان | 80 ص
نسل‌کشی سرخپوستان (مردمان بومی آمریکا) شهرت جهانی یافته است. اما، تاریخ نویسان اغلب به تفاوت های فرهنگی سرخپوستان و سفیدپوستان بسنده می کنندو کمتر به مبانی اقتصادی و مادی ...(روی عنوان کلیک کنید)
جک بارنز
ناصر یکتا
20000 تومان | 160 ص
اگر قرار باشد که صنعت مدرن و حیات فرهنگی رشد و نمو کند، برق‌رسانی یکی از پیش‌شرط‌های آن است. نقشه‌ی کره‌ی زمین در شب که روی جلد کتاب آمده معیار بارزی است که نابرابری‌های عظیم اقتصادی و اجتماعی میان کشورهای امپریالیستی و نیمه‌- مستعمره را به نمایش می‌گذارد؛ ...(روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز
مسعود صابری
20000 تومان | 104 ص
سرعت پیشرفت‌های اقتصادی و اجتماعی زنان طی سی سال، بین سال‌های 1960 تا 1990-... به زنان کوبایی اجازه داد که به درجه‌ای از مساوات دست یابند که برای زنان ایالات متحده و سایر کشورهای صنعتی سرمایه‌داری بیش از یک و نیم قرن طول کشیده بود تا به همان‌ها ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جک بارنز
مترجم: افشین صدرایی
18000 تومان | 144 ص
این کتاب، نابرابری‌های طبقاتی در حال رشد در ایالات متحده و تخاصمات ناشی از آن را تشریح می‌کند. و اینکه بر اثر بحران اقتصادی کند‌ـ‌ سوز کنونی در حال تشدید هستند. از توجیهات خودخواهانه یک لایه‌ی رو به رشد پردرآمد و پرمدعا پرده بر می‌دارد؛ آن‌هایی که ادعا می‌کنند تحصیلات و "تیز هوشی‌شان" به آن‌ها مجوزی می‌دهد تا زندگی زحمتکشان را "تنظیم کنند"، ...(روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز
مسعود صابری
15000 تومان | 112 ص
آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالات متحده امکان‌پذیر است ؟ (ویراست دوم) بحثی ضروری در میان زحمتکشان ماری-آلیس واترز مترجم: مسعود صابری 10000 تومان 112 صفحه در این کتاب، جوابی مثبت و بی‌تردید به این سئوال داده شده. نویسنده استدلال می‌کند که آری، امکان‌پذیر است؛ اما غیر قابل اجتناب نیست، زیرا آینده‌ی آن بستگی به زحمتکشان ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جک بارنز
مترجم: شهره ایزدی
15000 تومان | 128 ص
هرگز کاندیدهای هیچ یک از دو حزب اصلی سرمایه‌داری آن چنان بی‌اعتمادی، انزجارو نفرتی به وجود نیاورده بودند که در انتخابات ۲۰۱۶ نمایان شد. هیلاری کلینتون میلیون‌ها زحمتکش را که تصمیم گرفتند به او رأی ندهند، با تحقیر، "رقت‌انگیز" خواند و حتی "اصلاح‌ناپذیر". دونالد ترامپ ...(روی عنوان کلیک کنید)
هری وییه هاس
نرگس عمومی
25000تومان | 168 ص
در سال 1975 نبردی درگرفت که برای جنوب آفریقا سرنوشت‌ساز بود. مردم آنگولا به تازگی یوغ خشونت استعماری پرتغال را، که قدمتی 500 ساله داشت، بیرون انداخته بودند. اکنون رژیم سفید-برتری‌طلب آفریقای جنوبی ...(روی عنوان کلیک کنید)
نویسنده: فردریک انگلس، با مقدمه‌ی اِولین رید
مترجم: خسرو پارسا
90000 تومان | 368 ص
خانواده، مالکیت خصوصی و دولت – نهادهای بنیادین جامعه‌ی سرمایه‌داری – نه "طبیعی" هستند و نه ابدی. آن‌ها محصول شرایط اقتصادی و اجتماعی ...(روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز
شهره ایزدی
20000 | 96
"بدون درک ویران شدن زندگی خانواده‌های طبقه‌ ـ‌کارگری در مناطقی نظیر ویرجینیای غربی، و گسترش عظیم نابرابری‌های طبقاتی از زمان بحران 2008 تاکنون، ممکن نیست بتوان درک کرد که در ایالات متحده دارد چه ... (روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز و مارتین کپل
مسعود صابری
27000 تومان | 193 ص
طی ده ها سال آینده جنگ ها بحران های اقتصادی اجتماعی و سیاسی نبردهای طبقاتی انفجارآمیز و مبارزات انقلابی ای در پیش خواهد بود که زحمتکشان آفریقا در حد بی سابقه ای در شکل دادنش نقش خواهند داشت.... (روی عنوان کلیک کنید)
<123>
کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سايت نشر طلایه پرسو می باشد.