سه شنبه 6 آبان ماه 1399
Tuesday, October 27, 2020
 
دیک رابرتز، مالکم ایکس، جک بارنز
حامد شمس
20000 | 80 ص
صفحات این کتاب، بیانگر برخورد وحشیانه‌ی دو کشور متمدن سرمایه‌داری با مردمی سرکوب‌شده است که برای آزادی‌شان می‌جنگیدند، و نیز معرف انسان‌هایی است که خاموش نماندند و با جنبش آزادی‌بخش مردم کنگو همبستگی ...(روی عنوان کلیک کنید)
اِوِلین رید
مسعود صابری
15000 تومان | 72 ص
نویسنده: فردریک انگلس، با مقدمه‌ی اِولین رید
مترجم: خسرو پارسا
50000 تومان | 368 ص
خانواده، مالکیت خصوصی و دولت – نهادهای بنیادین جامعه‌ی سرمایه‌داری – نه "طبیعی" هستند و نه ابدی. آن‌ها محصول شرایط اقتصادی و اجتماعی ...(روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز
مسعود صابری
15000 تومان | 112 ص
آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالات متحده امکان‌پذیر است ؟ (ویراست دوم) بحثی ضروری در میان زحمتکشان ماری-آلیس واترز مترجم: مسعود صابری 10000 تومان 112 صفحه در این کتاب، جوابی مثبت و بی‌تردید به این سئوال داده شده. نویسنده استدلال می‌کند که آری، امکان‌پذیر است؛ اما غیر قابل اجتناب نیست، زیرا آینده‌ی آن بستگی به زحمتکشان ...(روی عنوان کلیک کنید)
جک بارنز
افشین صدرایی
18000 تومان | 144 ص
این کتاب، نابرابری‌های طبقاتی در حال رشد در ایالات متحده و تخاصمات ناشی از آن را تشریح می‌کند. و اینکه بر اثر بحران اقتصادی کند‌ـ‌ سوز کنونی در حال تشدید هستند. از توجیهات خودخواهانه یک لایه‌ی رو به رشد پردرآمد و پرمدعا پرده بر می‌دارد؛ آن‌هایی که ادعا می‌کنند تحصیلات و "تیز هوشی‌شان" به آن‌ها مجوزی می‌دهد تا زندگی زحمتکشان را "تنظیم کنند"، ...(روی عنوان کلیک کنید)
فارل دابز و جیمز پی کانن
ایمان سلطانی‌نسب
25000 تومان | 96 ص
هفتاد سال پس از اینکه مارکس و انگلس مانیفست کمونیست را منتشر کردند، انقلاب اکتبر دولتی را به قدرت نشاند که کارگران را در تأسیس اولین حکومت کارگرانِ جهان رهبری کرد. ظهور این دولت کارگران، از جهات بین‌المللی موجب معرفی ابعاد کیفیِ تازه‌ای در نزاع طبقاتی گردید. (روی عنوان کلیک کنید)
وی آی لنین
مترجم: حامد شمس
60000 تومان | 464 ص
"پیروزی از آنِ کیست؟" این سؤال را لنین در مارس 1922 مطرح کرد. آیا کارگران و دهقانان، که تازه از درون سال‌ها جنگ، ویرانی و قحطی بیرون آمده‌ بودند، می‌توانستند جلوی جهان سرمایه‌داری متخاصمی که جمهوری شوروی را احاطه کرده بود ...(روی عنوان کلیک کنید)
ویلما اسپین، اسلا دِ لوس سانتوس، یولاندا فِرر
شهره ایزدی و سعیده شکرخداییان
50,000 تومان | 232 ص
ماری‌ ـ‌ ‌آلیس واترز ویراستار کتاب در مقدمه می‌نویسد: این کتاب درباره‌ی زنان نیست. یا شاید دقیق‌تر باشد اگر بگوییم که با مبحث زنان شروع نمی‌شود و نمی‌توانست هم که چنین باشد. این کتابی است درباره‌ی انقلاب کوبا. راجع به میلیون‌ها زحمتکش ... که آن انقلاب سوسیالیستی را به منصه ظهور رسانده‌اند و ... (روی عنوان کلیک کنید)
کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سايت نشر طلایه پرسو می باشد.