دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 1400
Monday, May 17, 2021
 
اثر: جیمز پی کانن
مترجم: حامد شمس
45000 تومان | 208 ص
کتاب روایت جدال سیاسی است که در آستانه‌ی جنگ جهانی دوم تحت فشار تشدیدشده‌ی دولت ایالات متحده، علیه افراد و سازمان‌های مخالف جنگ صورت می‌گیرد. نویسنده‌ی کتاب جزو هیجده رهبر حزب کارگران سوسیالیست و اتحادیه‌های کارگری بود که بر اثر مخالفت‌اش با جنگ، زندانی شد. در کتاب می‌خوانیم: "پس از آنکه ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: کارل مارکس، وی. آی. لنین، لئون تروتسکی،‌ فارل دابز و جک بارنز
مترجم: شقایق فرامرزی
40000 تومان | 200 ص
این کتاب مروری است بر جایگاه برجسته‌ی اندیشه‌ها که طی تاریخ از عمل ناشی می‌شوند و خود راهگشای پیشرفت هستند. پیدایش تاریخی اتحادیه‌ها، به‌خصوص اتحادیه‌های کارگری، در کشورهای صنعتی اروپا و آمریکا از جنبه‌های مختلف در متون متعددی بررسی شده است. در این کتاب، تداوم پیدایش آن نهاد تاریخی در پرتو جریانات اجتماعی معاصر در سطح بین‌المللی، به‌صورت فشرده بررسی می‌شود.
اثر: لئون تروتسکی
مترجم: محمد رادمنش
15000 تومان | 72 ص
زمانی که سرمایه‌داران در مقابله با بحران‌های شدید اجتماعی دیگر قادر نیستند با توسل به ابزار دموکراتیک حکومت کرده و بر اوضاع مسلط شوند، آنگاه به فاشیسم متوسل می‌شوند. عملکرد تاریخی فاشیسم، در هم کوبیدن طبقه‌ی کارگر، نابودسازی سازمان‌هایش و خفه کردن آزادی‌های سیاسی مردم است. ...(روی عنوان کلیک کنید)
دیک رابرتز، مالکم ایکس، جک بارنز
حامد شمس
20000 | 80 ص
صفحات این کتاب، بیانگر برخورد وحشیانه‌ی دو کشور متمدن سرمایه‌داری با مردمی سرکوب‌شده است که برای آزادی‌شان می‌جنگیدند، و نیز معرف انسان‌هایی است که خاموش نماندند و با جنبش آزادی‌بخش مردم کنگو همبستگی ...(روی عنوان کلیک کنید)
اِوِلین رید
مسعود صابری
15000 تومان | 72 ص
ویلما اسپین، اسلا دِلوس سانتوس، یولاندا فِرر
مترجمین: شهره ایزدی و سعیده شکرخدائیان
40000 تومان | 304 ص
"ما به‌ شجاعت و قابلیت ‌ زنان‌ باور داشتيم‌. مي‌دانستيم‌ كه‌ این چنين‌ رویکردی ‌ در آينده‌ واجد اهميت عظیمی‌ ...(روی عنوان کلیک کنید)
ماری-آلیس واترز
مسعود صابری
15000 تومان | 112 ص
آیا انقلاب سوسیالیستی در ایالات متحده امکان‌پذیر است ؟ (ویراست دوم) بحثی ضروری در میان زحمتکشان ماری-آلیس واترز مترجم: مسعود صابری 10000 تومان 112 صفحه در این کتاب، جوابی مثبت و بی‌تردید به این سئوال داده شده. نویسنده استدلال می‌کند که آری، امکان‌پذیر است؛ اما غیر قابل اجتناب نیست، زیرا آینده‌ی آن بستگی به زحمتکشان ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: جک بارنز
مترجم: افشین صدرایی
18000 تومان | 144 ص
این کتاب، نابرابری‌های طبقاتی در حال رشد در ایالات متحده و تخاصمات ناشی از آن را تشریح می‌کند. و اینکه بر اثر بحران اقتصادی کند‌ـ‌ سوز کنونی در حال تشدید هستند. از توجیهات خودخواهانه یک لایه‌ی رو به رشد پردرآمد و پرمدعا پرده بر می‌دارد؛ آن‌هایی که ادعا می‌کنند تحصیلات و "تیز هوشی‌شان" به آن‌ها مجوزی می‌دهد تا زندگی زحمتکشان را "تنظیم کنند"، ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: فارل دابز و جیمز پی کانن
مترجم: ایمان سلطانی‌نسب
25000 تومان | 96 ص
هفتاد سال پس از اینکه مارکس و انگلس مانیفست کمونیست را منتشر کردند، انقلاب اکتبر دولتی را به قدرت نشاند که کارگران را در تأسیس اولین حکومت کارگرانِ جهان رهبری کرد. ظهور این دولت کارگران، از جهات بین‌المللی موجب معرفی ابعاد کیفیِ تازه‌ای در نزاع طبقاتی گردید. (روی عنوان کلیک کنید)
وی آی لنین
مترجم: حامد شمس
60000 تومان | 464 ص
"پیروزی از آنِ کیست؟" این سؤال را لنین در مارس 1922 مطرح کرد. آیا کارگران و دهقانان، که تازه از درون سال‌ها جنگ، ویرانی و قحطی بیرون آمده‌ بودند، می‌توانستند جلوی جهان سرمایه‌داری متخاصمی که جمهوری شوروی را احاطه کرده بود ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: نلسون ماندلا و فیدل کاسترو
مترجم: مسعود صابری
20000 تومان | 112 ص
در 26 ژوییه 1991، نلسون ماندلا و فیدل کاسترو در تظاهرات ماتانزاس کوبا سخنرانی کردند ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: لئون تروتسکی
مترجم: مسعود صابری
16000تومان | 64 ص
از آنجا که تروریسم در ابعاد وسیعی مسئله ی روزمره ی جهانی شده است، نظرات گسترده ای در این باره مطرح می شود. نوشته ی تحلیلی حاضر بر پایه ی تجربیات یک قرن مبارزه به تحریر در آمده و امید است کمکی در راه روشنگری این مبحث باشد.
اثر: رافایل کانسل میراندا
مترجم: سیاوش سماواتی
10000 تومان | 96 ص
این کتاب شامل دو بخش است: بخش اول مصاحبه ای است با رافایل کانسل میراندا که دارای رکورد طولانی ترین حبس در قاره ی آمریکا است. بیست و هشت سال پشت میله های زندان های ایالات متحده. او می گوید که استقلال پورتوریکو یک ضرورت است. بخش دوم ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: کارل مارکس و فریدریک انگلس
مترجم: مسعود صابری
25000 تومان | 104 ص
کتاب حاضر ترجمه ایست از متن انگلیسی مانیفست که انتشارات پاث فایندر همراه با 34 یادداشت و مقدمه ای به قلم لئون تروتسکی چاپ کرده است ...(روی عنوان کلیک کنید)
ویراستار: ماری-آلیس واترز
شهره ایزدی
20000 تومان | 168 ص
رنه گنزالز، رامون لابانینو، آنتونیو گوئررو، هراردو هرناندز و فرناندو گنزالز، که اکنون در جهان به عنوان پنج کوبایی شناخته شده اند، از طرف دولت کوبا مأموریت یافتند تا در جنوب فلوریدا زندگی و کار کنند و برنامه‌های تروریستی و تجاوز گروه های ضدانقلاب را تحت نظر بگیرند و به اطلاع ...(روی عنوان کلیک کنید)
اثر: آرماندو چوی، گوستاوو چویی و مویزس سیو ونگ
مترجم: ناصر یکتا
75000 تومان | 316 ص
آرماندو چوی، گوستاوو چویی و مویزس سیو ونگ سه شورشی از تبار چینی، در عنفوان جوانی وارد جنبش زیرزمینی و جنگ انقلابی سال‌های 1956-1958 کوبا شدند. آن انقلاب، رژیم سفاکی را که مورد حمایت ایالات متحده بود سرنگون کرد و در ادامه‌اش اولین انقلاب سوسیالیستی را در قاره‌ی آمریکا به پیروزی رساند. ...(روی عنوان کلیک کنید)
کليه حقوق اين سايت متعلق به وب سايت نشر طلایه پرسو می باشد.